Matthew McConaughey to wprost znakomity aktor, który ponownie wciela się w rolę poszukiwacza szczęścia i fortuny. Tym razem tworzy postać łysiejącego i podstarzałego Kennyego Wellsa, któremu przyśniło się, że gdzieś w dżungli czekają na niego nieodkryte pokłady złota.

Wraz z wspólnikiem Michaelem Acostą wyruszają do Indonezji aby odkryć tak pożądane przez wszystkich cenne kruszce. Kenny jest bardzo zdeterminowany ponieważ jego firmie grozi bankructwo. W tropikalnej dżungli otrze się o śmierć, przeżyje załamanie nerwowe oraz złudne poczucie szczęścia, które przeminie równie szybko jak się pojawiło.

Jest to historia oparta na falkach aczkolwiek scenarzysta lekko podchodzi do prawdy historycznej. Na samym początku film mnie nie porwał. Widząc jednostronną narrację i przedłużane w opór sceny myślałem, że film nie będzie w stanie mnie wciągnąć. Myliłem się.

Aktorstwo jest wręcz cudowne. Matthew McConaughey po prostu wychodzi z siebie aby nadać jego postaci wiarygodności, choć reszta obsady wydaje się przez to lekko przygaszona. „Gold” ma podobny problem co „McImperium” – aktorzy grają świetnie, ale opowiadana historia schodzi jakby na dalszy plan pozostawiając niedosyt.

Gold to historia o wielkich marzeniach i o tym co jesteśmy w stanie dla nich zrobić. Główny bohater poświęcił wszystko aby udowodnić światu, że jego sny były prawdziwe nawet za cenę oszukiwania samego siebie.

Morałem tego filmu jest tylko jeden : Nie wszystko złoto co się świeci.

Ocena Filmu⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Autor : Łukasz Spich


Zdjęcia i zwiastuny wykorzystane w recenzjach należą do ich prawowitych właścicieli i zostały użyte wyłącznie na potrzeby tekstu zgodnie z prawem cytatu oraz fair use.
cinema_city_master_rgb_blackbg
Film Obejrzałem w Kinie
Reklamy

0 komentarzy dotyczących “GOLD

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: