Ach DreamWorks co się z wami dzieje? Taki komentarz nasuwa się po obejrzeniu ostatnich animacji tego studia. Przez wiele lat oddawano w nasze ręce naprawdę dobre filmy. Serie „Shrek”, „Madagaskar”, „Kung Fu Panda” i „Jak Wytresować Smoka” odniosły ogromny sukces. Co było kluczem? Być może dopracowanie animacji, wysoki poziom fabuły albo humor na dobrym poziomie lecz niestety w „Dzieciak Rządzi” tych elementów nie uświadczymy.

Animacja wyglądem jakby cofnęła się krok wstecz. Projektem postaci i otoczenia przypomina znienawidzone przeze mnie „Minionki” a sama fabuła jest tylko troszkę lepsza. W filmie „Dzieciak Rządzi” twórcy zrobili taki bałagan, że po wyjściu z seansu nie byłem pewien co właściwie obejrzałem. Korpospisek, szczeniaczki, fabryka bobasów żywcem wyrwana z animacji „Bociany” od Warner Animation Group, sceny rodem z „Paranormal Activity”, porwanie a na końcu prom kosmiczny w Las Vegas – wszystko zwieńczone do bólu irytującym małym brzdącem i koszmarnymi gagami. Jedynym elementem godnym podziwu jest przedstawienie dziecięcej wyobraźni.

Jak widzicie ” Dzieciak Rządzi” nie przypadł mi do gustu a DreamWorks jakby zapomniało na jakich strunach zagrać, żeby film wywołał pozytywne emocje.

Ocena Filmu⭐⭐⭐

Autor : Łukasz Spich


Zdjęcia i zwiastuny wykorzystane w recenzjach należą do ich prawowitych właścicieli i zostały użyte wyłącznie na potrzeby tekstu zgodnie z prawem cytatu oraz fair use.

 

 

cinema_city_master_rgb_blackbg
Film Obejrzałem w Kinie
Reklamy

1 komentarz dotyczący “Dzieciak Rządzi

  1. Agatonik

    Wreszcie jakaś recenzja bez zachwytów nad tą do nikogo kierowaną animacją. Film chciał poruszyć ważny temat, czyli pojawienie się rodzeństwa, konieczność podzielenia się miłością rodziców. Natomiast przedstawienie nowego dziecka jako wyrachowanego korpoludka, usztywnia sposób myślenia o ludziach pracujących w korporacjach. Może w USA to nie jest taki problem, ale w Polsce i tak są w dużej mierze błędne przekonania – po co je potwierdzać i utrwalać? Oprócz tego, to film dla dzieci – po prostu nie zrozumieją, o co chodzi (tak w komentarzach mówiło sporo rodziców), a jak nawet im to ktoś wytłumaczy, to tworzą się już w dziecku stereotypy. Ponadto, poprzez takie zajęcie się tematem, coś co mogłoby być wartościowe, zostało wylane jak dziecko z kąpielą. A oprócz tego, wątek ze szczeniaczkami – to jakieś nawoływanie do wzmożonej prokreacji? Film szkodliwy po prostu.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: