Animacja Fox Perły Kina Recenzje Filmów

Fantastyczny Pan Lis

Uwaga Recenzja Zawiera Spojlery!

Wes Anderson jak Ja kocham styl tego reżysera. Oglądałem wszystkie jego dzieła a Grand Budapest Hotel po prostu mnie zachwycił i nie wiem w jaki sposób pominąłem stworzoną przez niego animację Fantastyczny Pan Lis (org. Fantastic Mr. Fox). Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musimy nawet wychodzić z domu aby obejrzeć film więc postanowiłem, że nadrobię powyższy tytuł. Czy było warto? Zdecydowanie tak!
W ostatnich latach na rynku filmowym pojawiła się ogromna ilość animacji – tylko które z nich zapadają w pamięć swoim kunsztem, inteligentnym humorem i wartościowym przekazem? Biorąc pod uwagę owe kryteria na palcach obu rąk można policzyć spełniające je animacje. Sami widzicie; Wes Anderson podjął się nie lada wyzwania, przy okazji tworząc produkt dopasowany pod każdym względem wprost do perfekcji.

Animacja opowiada o tytułowym Panu Lisie, który jest mistrzem w trudnej dziedzinie kradzieży drobiu. Podczas jednej z grabieży w której uczestniczy również jego żona Felicity zostają złapani a Pan Lis dowiaduje się, że będzie ojcem. Wtem wpada na pomysł stworzenia podkopu aby wydostać się z pułapki i obiecuje swojej żonie, że skończy z kradzieżami. W dalszym ciągu fabuły poznajemy jego rodzinę: przez nikogo nie rozumianego syna – Asha oraz jego kuzyna Kristoffersona, który przyjeżdża do rodziny Pana Lisa i zostaje pod jej opieką przez chorobę swojego ojca. Pewnego dnia podczas przeprowadzki w pobliże trzech dużych farm Pan Lis Postanawia wrócić do swojego ulubionego zajęcia a mianowicie kradzieży – oczywiście w tajemnicy przed swoją żoną. Właściciele farm dowiadują się, że szabrowano ich zbiory postanawiają się zemścić i nie odpuszczają do samego końca filmu.

Fabuła może wydawać się banalna, ale jest w niej zawarta ogromna ilość uczucia, relacji rodzinnych, genialnego humoru oraz specyficznego stylu – na każdym kroku widać, że film prowadzony jest przez Wesa Andersona. Obsada jest wprost cudowna. Tworzą ją największe gwiazdy Hollywood: George Clooney, Meryl Streep, Jason Schwartzman, Bill Murray, Willem Dafoe, Wes Anderson, Owen Wilson, Adrien Brody – to ich głosami mówią postacie w animacji, więc dla mnie grzechem jest nie oglądanie filmu w oryginalnej ścieżce dźwiękowej. Soundtrack również trzyma wysoki poziom i świetnie uzupełnia klimat filmu.

Fantastyczny Pan Lis to animacja poklatkowa, w którą włożono masę pracy i to naprawdę widać. Świetna i wciągająca fabuła, genialna obsada oraz cudownie pokazane rodzinne relacje wynoszą ten film na piedestał i co do tego nie mam żadnych wątpliwości.

Ocena Filmu⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐❤

Autor : Łukasz Spich


Zdjęcia i zwiastuny wykorzystane w recenzjach należą do ich prawowitych właścicieli i zostały użyte wyłącznie na potrzeby tekstu zgodnie z prawem cytatu oraz fair use.

 

Film Obejrzałem w Serwisie

0us9o2yyabgyfmd4dsua
https://pl.chili.tv/
Reklamy

0 komentarzy dotyczących “Fantastyczny Pan Lis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: