Filmu „Zagubieni” niestety nie zdążyłem obejrzeć w kinie. Na szczęście z pomocą przyszło nasze rodzime vod.pl. Petr Zelenkato jeden z najbardziej znanych współczesnych czeskich reżyserów. Tym razem stworzył komedię z masą absurdalnego humoru. Film rozpoczyna się sekwencją ukazującą „zdradę monachijską” – w 1938 roku doszło do spotkania Édouarda Daladiera, Nevilla Chamberlaina, Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego, na którym zadecydowano o losach Czechosłowacji – bez udziału Czechów. Świadkiem tych wydarzeń była papuga premiera Francji. Dożyła ona współczesnych czasów i pojawia się na konferencji prasowej w rocznicę zawarcia porozumienia. Na konferencję został wysłany Pavel – przechodzący kryzys wieku średniego dziennikarz szukający nowego tematu na artykuł. Po zakończeniu konferencji pod wpływem emocji uprowadza papugę znającą najmroczniejsze sekrety swojego pierwotnego właściciela. Wkrótce po tym dochodzi do politycznego skandalu.

Film „Zagubieni” to przede wszystkim pomysłowa komedia; ukazanie życia filmowców i pokazanie ich zmagań na planie zdjęciowym a wszystko to skąpane w bardzo dobrym a przede wszystkim zabawnym humorze. Jest to tak naprawdę rozliczenie się z historią Czech ukazane w jakże przystępny sposób.

Dialogi i gra aktorska trzymają poziom i choć absurd goni absurd „Zagubionych” ogląda się z przyjemnością. Tytuł podsumowuje się sam: „Kręcenie filmu to nie rurki z kremem. A polscy reżyserzy to największe świnie.”

Ocena Filmu ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐❤

Autor : Łukasz Spich


Film Obejrzałem na Platfoemie

Zdjęcia i zwiastuny wykorzystane w recenzjach należą do ich prawowitych właścicieli i zostały użyte wyłącznie na potrzeby tekstu zgodnie z prawem cytatu oraz fair use.

 

Reklamy

0 komentarzy dotyczących “#VOD Zagubieni

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: