Assassin’s Creed

assassins-creed-movie-michael-fassbender-free-fall-wallpapersbyte-com-3840x24001

Zacznę od filmu, który z pewnością znajdzie się na listach najgorszych tytułów w 2017. Mowa oczywiście o filmie Assassin’s Creed, który sam nie wie czym chce być. Scenariusz – czy któryś z twórców kiedykolwiek usłyszał takie określenie, bo wydaje mi się, że nie. Nie zamierzam się rozwodzić nad oceną tak słabego filmu, lecz postaram się wam w kilku słowach opisać wrażenia, które towarzyszą na sali kinowej: Osoba, która nigdy nie grała w serię Assassin’s za nic nie odnajdzie się w realiach filmu, bohaterowie są bezpłciowi a aktorzy, którzy nawet się nie starają sprawiają ,że nie interesuje nas co się dzieje na ekranie. Fatalny montaż no i CGI, które również jest przeciętne. Jedyne za co nie zgonię tego filmu to kostiumy – szkoda że widzimy je tak rzadko na ekranie.

Pełna Obsada     Twórcy

Filmu nie mogę polecić nikomu, więc ocena to: ⭐

Sing

singstill2

Jest to jedyna animacja studia Illumination Entertainment, która ma jakikolwiek sens. Minionki były na zerowym poziomie, tu chociaż mamy morał ale od początku.

Sing opowiada historię koali – Bastera Moona, który od dziecka marzył o byciu właścicielem teatru. Jego ojciec całe życie pracował aby pomóc spełnić jego marzenia i kupił mu teatr. Gdy Baster staje się właścicielem ów przybytku przekonuje się na własnej skórze, że show biznes nie jest tak pięknym miejscem jakby się mogło wydawać. Wystawiane na deskach jego teatru przedstawienia nie przynoszą zysków a koala zadłuża nieruchomość w banku. Gdy sytuacja staje się podbramkowa i banki wszczynają procedurę windykacyjną Baster wpada na pomysł aby zorganizować “konkurs śpiewania”. Oczywiście nie ma pieniędzy na nagrodę ale dzięki Pannie Crawly (jego asystentce), do ogłoszenia wkrada się literówka, która zmienia 1000$ na 100000$. Gdy dowiadują się o tym mieszkańcy miasta, podekscytowani tak ogromną nagrodą stawiają się na przesłuchaniu w teatrze. Więcej nie mogę zdradzić, bo byłyby to spojlery.

Film Title: Sing

Fabuła jest prosta i oklepana – w wielu innych filmach mogliśmy zobaczyć podobne pomysły, ale przez to koncepcja jest sprawdzona i trzeba byłoby się naprawdę postarać aby na niej polec. Bądźmy szczerzy: Illumination Entertainment słynie z animacji niskich lotów; Minionki a później Sekretne Życie Zwierzaków Domowych tylko potwierdziły tą teorię. W Sing również mamy żarty rodem z Minionków, które są tak okropne i na siłę dodane do filmu, po prostu nie da się z tego zaśmiać. Muszę za to pochwalić zakończenie, które jest bardzo rodzinne co wyróżnia tą animację na tle innych od studia Illumination.

Wygląd animacji określę tak – do poziomu The Walt Disney Animation Studios jeszcze daleko.

W kinach film dystrybuowany jest w wersji Oryginalnej i z Dubbingiem. Widziałem obie i wybierzcie napisy, polski dubbing nie jest zły, ale wiedząc jaka jest oryginalna obsada napisy wygrywają.

Pełna Obsada      Twórcy

sing2

Przyszedł czas aby ocenić ten film i gdybym nie był na nim dwa razy to ocena byłaby wyższa. Gdy widziałem wersję z napisami było mało osób na sali i nie mogłem za bardzo zobaczyć reakcji ludzi, ale gdy byłem na wersji z dubbingiem to sala była zapełniona wycieczką szkolną z pierwszych klas szkoły podstawowej. PODCZAS CAŁEGO SEANSU NIKT SIĘ NIE ZAŚMIAŁ co wywołało u mnie zdziwienie i zacząłem się zastanawiać czego właśnie byłem świadkiem.

Rozumiem, że film powstał na fali, którą zapoczątkował w 2016 Zwierzogród, tylko że w nim mieliśmy oryginalnie wymyśloną historię, która składała się w całość z kilkoma bardzo mądrymi morałami a Sing to tylko zlepek piosenek i scen, który próbuje nieskutecznie zdetronizować animację Disneya.

Film oceniam na ⭐⭐⭐⭐ ponieważ jest to typowy średniak, który poza muzyką i kilkoma momentami nie ma zbyt wiele do zaoferowania.

https://www.youtube.com/watch?v=NZbwtJUDlcE&t=42s

Autor: Łukasz Spich