Czy naprawdę może być jeszcze gorzej? To pytanie przewija się w głowie widza podczas oglądania najnowszych odcinków produkcji Netflixa. Świat w którym żyje Bojack stał się jeszcze bardziej skomplikowany, na horyzoncie pojawiły się rodzinne problemy oraz widmo Kalifornii, której gubernatorem zostaje Mr. Peanutbutter. Czwarty sezon jest bardziej posępny od poprzednich, lecz nie zabrakło w nim genialnych (czasami dość dziwnych) pomysłów.

Fabuła z całych sił stara się iść pod prąd podrzucając kłody pod nogi bohaterów. Gdy widzowi wydaje się, że dana postać poradzi sobie ze swoimi problemami nadchodzi nieuchronna katastrofa, która kompletnie wywraca jej życie do góry nogami. Potencjał historii był bardzo duży – nie tak dawno obserwowaliśmy za oceanem bardzo groteskową kampanię wyborczą, która swój upust znalazła w najnowszym sezonie serialu o antropomorficznym byłym gwiazdorze Hollywood. Mr. Peanutbutter w jednej ze scen mówi „Mimo, że nie posiadam żadnych kwalifikacji, to wydaje mi się, że będę idealny na tym stanowisku” – czy te słowa nie brzmią znajomo?…

Bojack na ekranie nie pojawia się już tak często – fabuła swój ciężar przerzuciła na innych bohaterów. Oglądamy ich wzloty i bardzo twarde upadki, lecz również jesteśmy zarzucani warstwą komediową produkcji, która pomimo ogólnej posępności potrafi wywołać salwy śmiechu. Twórcy przygotowali dla oglądających emocjonalny rollercoaster będący swoistą alegorią życia. Największą zmianą w stosunku do poprzednich odcinków jest zerwanie ze starymi problemami. Bojack uciekł od nich z Hollywoo aby wieść spokojne życie z dala od show biznesu. Gdy wraca do domu nic już nie jest takie samo – demony przeszłości, nałogi i depresja dawnej gwiazdy telewizji odeszły na dalszy plan.

Tworząc czwarty sezon serialu „Bojack Horseman” twórcy udowodnili, że nadal mają masę fantastycznych pomysłów, które potrafią przelać na ekran w formie animacji. Jeżeli nie widzieliście jeszcze serialu o koniu gwiazdorze z kryzysem wieku średniego to polecam nadrobić wszystkie odcinki ponieważ dla mnie jest najlepszą rzeczą jaka przytrafiła się współczesnemu serialowi!