Film opowiada historię Rickyego Bakera, chłopca porzuconego przez matkę, który wyrósł na niezłe ziółko. Paula pracownica opieki społecznej opisuje Go jako dziecko, które ” nie słucha się, kradnie, pluje, ucieka, rzuca kamieniami, kopie, niszczy, pali, śmieci i maże grafiti” – z taką renomą bardzo trudno było znaleźć dla niego rodzinę zastępczą. Gdy już się to udaje Rick zaczyna nowe życie z Bellą i Heckiem. Wkrótce po tych wydarzeniach Rick i Hec zostają zmuszeniu do wspólnej, pełnej przygód ucieczki przed stróżami prawa i opieką społeczną. Podczas wyprawy poznają wielu ciekawych i nie zawsze pozytywnie nastawionych ludzi.

Film podzielono na dziesięć rozdziałów i epilog tworzące spójną i bardzo przemyślaną całość. Na ekranie nic nie dzieje się przez przypadek a praca kamery sprawia, że kadr nie jest nigdy pusty. Warstwa audiowizualna to po prostu cudo. Krajobrazy Nowej Zelandii zapierają dech w piersiach a muzyka nadaje Dzikim Łowom specyficznego klimatu.

Humor w tym filmie jest bardzo dobrze przemyślany i inteligentny. W większości opiera się o anegdoty i docinki słowne. Gdy na samym początku filmu usłyszałem ” Aleś ty duży. Zjadłeś gościa, który zjadł wszystkie placki” nie mogłem opanować śmiechu. Cieszy mnie fakt, że taki typ humoru choć pojawia się coraz rzadziej w filmach nadal potrafi pozytywnie zaskoczyć.

Dzikie Łowy to przepiękny film o rodzinnych relacjach, przyjaźni i zaufaniu będący również przykładem kina drogi i nowej przygody. Jeżeli lubicie filmy, które mają do zaoferowania “coś więcej” to Dzikie Łowy są pozycją obowiązkową. Boli mnie jedynie fakt, że ten tytuł nie doczekał się w 2016 roku dystrybucji kinowej.

Ocena Filmu⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐❤

Pełna Obsada         Twórcy

 

Autor : Łukasz Spich


Zdjęcia i zwiastuny wykorzystane w recenzjach należą do ich prawowitych właścicieli i zostały użyte wyłącznie na potrzeby tekstu zgodnie z prawem cytatu oraz fair use.

Film obejrzałem w serwisie:

0us9o2yyabgyfmd4dsua

https://pl.chili.tv/