Lato w kinie oznacza sezon blockbusterów, z małymi wyjątkami. Które filmy będą najciekawsze? Przedstawiam wam moją subiektywną listę wakacyjnych premier w multipleksach.

30.06.2017

“W starym, dobrym stylu”

Kolejna lekka komedia Warner Bros. którą z pewnością obejrzę. Może fabuła nie jest zbytnio wyuzdana, ale za to obsada jest świetna: Morgan Freeman, Michael Caine i Alan Arkin jako trójka emerytów obrabiających bank – to po prostu trzeba zobaczyć!

14.07.2017

“Spider Man: Homecoming”

Film o który najbardziej się obawiam. Na szczęście nie będzie już wariacją Sony Pictures na temat Spider Mana ponieważ w produkcję filmu zaangażował się Marvel. Gdy pojawiły się pierwsze zwiastuny w głowie zaświeciła mi się czerwona lampka, że film może cierpieć na problem wielu produkcji studia; a mianowicie bardzo rozbuchany finał. Na szczęście Tom Holland w roli człowieka pająka sprawdza się świetnie i mam nadzieję, że najnowszy Spider Man okaże się dobrym filmem.

21.07.2017

“Dunkierka”

Najnowszy film Chrispophera Nolana – czy trzeba dodawać coś więcej? Reżysera wprost uwielbiam. Trylogia “Mroczny Rycerz”, “Incepcja” i “Interstellar” to filmy, które zapisały się na kartach kinowej historii. Tym razem Christopher Nolan zaprezentuje historię osadzoną w zupełnie innych realiach i liczę, że znów równie porywająca jak jego poprzednie dzieła. Nolan = IMAX więc z pewnością “Dunkierkę” obejrzę na tym ogromnym ekranie. W tym momencie chciałbym również podziękować Warner Bros. za wspieranie tego wybitnego reżysera i dystrybucję filmu wojennego w wakacje.. Brawo!

28.07.2017

“Wojna o planetę małp”

Jeden z najlepszych blockbusterów ostatnich lat powraca. “Ewolucja planety małp” miała świetny klimat, bardzo dobrą fabułę i cudowne efekty komputerowe. Na ekranie można było dostrzec wydany przez studio FOX budżet a film był jednym z niewielu przykładów, że kontynuacja może być lepsza od oryginału.   Tym razem ludzie i małpy przygotowują się do wojny. Zwiastuny tylko mnie utwierdzają w przekonaniu, że znów na ekrany kin trafi świetny blockbuster.

28.07.2017

“Atomic Blonde”

Od obejrzenia pierwszych zwiastunów miałem skojarzenia z filmem “John Wick” – nic dziwnego. W końcu produkcję “Atomic Blonde” tworzył jeden z twórców owego filmu o byłym płatnym mordercy. Fabuła również zapowiada się ciekawie “Berlin, czasy Zimnej Wojny. Brytyjska agentka zostaje przerzucona do komunistycznego Berlina w celu odnalezienia zabójców swojego partnera i odzyskania listy podwójnych agentów.” – opis dystrybutora. W głównej roli obsadzono Charlize Theron a na ekranie towarzyszą jej m. innymi John Goodman, James McAvoy i Sofia Boutella – obsada jest bardzo dobra więc liczę, że film odniesie sukces.

04.08.2017

“Valerian i miasto tysiąca planet”

Luc Besson – osobiście cenię tego reżysera choć uważam, że od czasów “Piątego Elementu” z jego rąk nie wyszedł żaden dobry film. “Valerian” to film z mnóstwem bardzo dobrze zapowiadającego się CGI (wnioskuję po wyglądzie zwiastunów) w przygodowym klimacie kosmicznej podróży.

11.08.2017

“Anabelle: Narodziny zła”

Seria horrorów Warner Bros. obsadzona w uniwersum “Obecności” namieszała na rynku filmowym. Każda część trzymała w napięciu przedstawiając zjawiska paranormalne w ciekawy i oddziałujący na emocję widza sposób. Najnowszy film o opętanej lalce zapowiada się równie dobrze.

Wszystkie tytuły z powyższej listy z pewnością doczekają się mojej recenzji. 

Autor : Łukasz Spich


cinema_city_master_rgb_blackbg

Zdjęcia i zwiastuny wykorzystane w recenzjach należą do ich prawowitych właścicieli i zostały użyte wyłącznie na potrzeby tekstu zgodnie z prawem cytatu oraz fair use.