Naomi Watts, aktorka znana z takich produkcji jak „Mulholland Drive”, „The Ring” czy „Niemożliwe” zagra główną rolę w dramacie „Infinite Storm” – najnowszym filmie Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta. Scenariusz Josha Rollinsa został oparty na historii Pam Bales – przewodniczki górskiej i pielęgniarki, która w pojedynkę przeprowadziła akcję ratunkową podczas burzy śnieżnej. Jej heroiczna postawa pierwotnie została opisana w artykule „High Places: Footprints in the Snow Lead to an Emotional Rescue” przez Ty Gagne. Polski duet wyreżyseruje film dla wytwórni Bleecker Street oraz Sony Pictures Woldwide. 

Cieszę się, że mogę współpracować z tak świetnymi partnerami jak Sony, Bleecker, Maven i oczywiście z Naomi Watts, którą podziwiałam, i z którą chciałam pracować od dawna. […] Pam to niezwykła i odważna kobieta, której podróż jest wciągająca i pełna nadziei. Josh Rollins stworzył mocną i emocjonalną historię o woli przetrwania, która jest bardzo potrzebna w tych mrocznych czasach. Nie mogę się doczekać pracy nad tym projektem – mówi Małgorzata Szumowska.

Ostatnie dzieło Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta, „Śniegu już nigdy nie będzie”, to polski kandydat do Oscara w kategorii Najlepszy Pełnometrażowy Film Międzynarodowy. Świetnie oceniana produkcja wciąż wymieniana jest jako faworyt do nominacji w plebiscytach najbardziej prestiżowych magazynów: „The Playlist”, „The Hollywood Reporter”, „Variety”, „Indie Wire” czy „Deadline”. Skrócona lista filmów, które powalczą o oscarową nominację zostanie ogłoszona już w tym tygodniu. Nominacje do Nagród Akademii zostaną zaanonsowane 15 marca, a sama uroczystość wręczenia nagród została przesunięta na 25 kwietnia.

Fot. Materiały prasowe

„Tytułowy śnieg może się wieloznacznie kojarzyć – chociażby ze śmiertelnym żywiołem albo poczuciem bezpieczeństwa, baśniowym powrotem do krainy dzieciństwa. Choć dziś zapewne najbardziej kojarzy się ze zniszczeniem, jakie człowiek wywołał w eko klimacie ziemi, doprowadzając do zmian, przez które śnieg widuje się coraz rzadziej.  Bohaterowie naszego filmu, w większości skupieni na własnym, małym, wygodnym świecie, zbyt dużo o tym nie rozmyślają, jednak nie wiedząc czemu zmagają się z poczuciem jakiejś wewnętrznej, duchowej pustki i niezrozumiała tęsknotą za czymś nieokreślonym.

Są to różne tęsknoty, za bliskością, dotykiem, seksem, zrozumieniem, wolnością. Są bogaci, syci od strony materialnej, ale głodni duchowo, choć w sposób zupełnie nieuświadomiony. Ich fantazje ogniskują się w jednym – obcym przybyszu, w którym przeglądają się jak w lustrze. On przynosi im wytchnienie. Trudno powiedzieć czy to iluzoryczne, czy prawdziwe doświadczenie, tak jak trudno czasem odróżnić nam własną projekcję od rzeczywistości. Czy magiczny las, do którego przenosi ich przybysz, jest tylko wytworem ich lęków i pragnień, czy istnieje naprawdę. Film nasz, mamy nadzieję, skrywa jakąś tajemnicę, chcieliśmy pobudzić widzów do głębszej refleksji na temat kondycji współczesnego Europejczyka. Zagrać na indywidualnych skojarzeniach, nienachalnie zadać parę pytań, bez tezy i z humorem” – Małgorzata Szumowska i Michał Englert

Infinite StormInfinite Storm. Małgorzata Szumowska i Michał Englert
Małgorzata Szumowska i Michał Englert. Fot. Zuzanna Krajewska. Materiały prasowe

Pewnego mglistego poranka w mieście pojawia się ON – atrakcyjny mężczyzna z prawdziwego, egzotycznego wschodu. Żenia, bo tak brzmi jego imię, ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Mężczyzna zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu pod miastem. Pracując dla ludzi odgrodzonych murem od 'gorszego’ świata, poznaje ich historie i osobiste dramaty. Wkrótce niezwykłe zdolności Żeni odmienią życie każdego z nich. W filmie występują: ukraińsko-angielski aktor Alec Utgoff („Stranger Things”, „Mission: Impossible – Rogue Nation”) oraz Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

Źródło: Informacja prasowa Kino Świat

Cieszymy się, że wpadłeś do nas poczytać o filmach/serialach. Więcej naszych tekstów o elementach kultury audiowizualnej znajdziesz wpisując w przeglądarkę filmowicz.pl

Obraz wyróżniający: źródło Wikimedia