Jako fan kina superbohaterskiego z niecierpliwością czekałem na nowy serial. Koprodukcja Marvel i Fox mnie nie zawiodła. Po obejrzeniu odcinka pilotażowego mam pewność, że serial swoją wymową i stylem narobi niezłego zamieszania.

Legion opowiada historię 30 letniego Davida Hallera który, po pojawieniu się problemów psychicznych zostaje skierowany na leczenie w szpitalu psychiatrycznym. Wkrótce okazuje się, że problemy z umysłem nie są jego jedynym zmartwieniem, ponieważ David posiada moce telepatyczne a w całą sprawę zamieszany jest rząd. W zakładzie poznaje Syd, w której się zakochuje a ona uzmysławia mu, że to właśnie nadludzkie zdolności czynią go niezwykłym.

legion_s1e1_1874

W serialu nigdy nie mamy pewności co jest złudzeniem a co rzeczywistością. Twórcy bardzo dobrze rozpisali scenariusz, który z każdym etapem poznawania bohatera powoduje spiętrzenie atmosfery niepewności a my chcemy jak najdłużej obcować z Davidem  i poznawać towarzyszące mu skrajne uczucia.

Pełna Obsada

W odcinku pilotażowym nie ma długich przestojów. Fabuła jest wartka a dialogi bardzo dobrze rozpisane. Ale to i tak nie oddaje tego co się dzieje na ekranie. Widz zanurzony zostaje w psychodelicznych barwach i doznaniach audiowizualnych. Muzyka również robi świetną robotę idealnie komponując się z fabułą.

legion_s1e1_0040

Realizacja zdjęć to serialowy majstersztyk choć w końcowym etapie odcinka efekty CGI były co najwyżej przeciętne. Stylistyka retro aż bije z ekranu co generuje bardzo ciekawe wrażenia podczas oglądania serialu. Kolejny odcinek już za tydzień a ja nie mogę się doczekać.

Jak widzicie serial Legion bardzo mi się spodobał. W tym momencie jest to dla mnie jeden z czołowych seriali Marvel Cinematic Universe ponieważ stylistyką i przekazem przełamuje konwencję.

Serial po odcinku pilotażowym oceniam na ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐.

legion_keyart_vertical_final_pl

Oficjalna Strona Serialu

Autor : Łukasz Spich

fox_wordmark

Serial Można Oglądać Na Kanale