Co do filmu nie miałem złudzeń, że będzie to odgrzewany kotlet, ale ostateczny efekt sprawił, że po 20 minutach seansu miałem już dość. Historia jest wskroś powtarzalna. Naukowcy w przechwyconej próbce gleby z marsa odnajdują żywy organizm. Gdy udaje im się Go wybudzić ze stanu hibernacji okazuje się, że owe stworzenie jest bardzo inteligentne i silne. Była to dla mnie najlepsza część filmu. Powoli zacząłem wysiadać z fabuły gdy kosmitę nazwano Calvin, a jak zobaczyłem efekt końcowy CGI po prostu poczułem zażenowanie. Ów Calvin wygląda jak mątwa z serii gier Crysis, tylko kilka razy gorzej.

Co do aktorstwa to naprawdę nie ma się nad czym rozwodzić. Bohaterowie są co rusz uśmiercani więc aktorzy nie mają czego zagrać. Największy problem za to mam z rolą Rebecci Ferguson ( w filmie. Miranda North). Po prostu nie mogłem się z żyć z tą bohaterką. Charakter postaci był tak irytujący, że od samego początku gdy pojawiała się na ekranie przeżywałem wewnętrzne rozdrażnienie. Śmierć towarzyszy nam przez większą część filmu, ale jest ona spowodowana z reguły głupotami scenariusza. Oglądając te sceny nie towarzyszą nam żadne odczucia a przewidywalność zabija i tak już słabą fabułę. Film powtarza schematy zapoczątkowane przez serię „Obcy” i nie dodaje nic od siebie. Zakończenie było dla mnie prawdziwym „horroerm” ponieważ podsuwa możliwość powstania seqela, który tak naprawdę nie jest nikomu potrzebny.

Ocena Filmu⭐

https://www.youtube.com/watch?v=l1E4ym–pDI

Autor : Łukasz Spich


Zdjęcia i zwiastuny wykorzystane w recenzjach należą do ich prawowitych właścicieli i zostały użyte wyłącznie na potrzeby tekstu zgodnie z prawem cytatu oraz fair use.