Ostatnia część sagi o Wolverinie to naprawdę emocjonujące kino postapokaliptyczne. Na świecie już nic nie jest takie samo. Mutanci muszą walczyć o przetrwanie a rząd USA wcale im w tym nie pomaga

Logan bardzo się postarzał i jego moce regeneracyjne osłabły. Opiekuje się profesorem Xavierem, który walczy ze starczą demencją a przez to, że ma najpotężniejszy umysł na świecie potrafiący oddziaływać na ludzi telekinetycznie stał się zagrożeniem. Na świecie nie rodzą się już nowi mutanci a pozostała garstka musi walczyć o przetrwanie. Gdy bohaterzy na swojej drodze spotykają małą Laurę historia nabiera tempa. Dziewczynka jest uciekinierką z ośrodka badawczego w którym rząd USA prowadził eksperymenty mające na celu stworzenie super żołnierzy z mocami mutantów. Przetrzymywane w nim dzieci nie były traktowane jak ludzie aby nie zaszczepić w nich typowych dla ludzi emocji.

Cały film to jeden wielki ciąg przyczynowo skutkowy. Choć w pewnych momentach widzowi wydaje się, że scenarzyści poszli na łatwiznę. Mam tu na myśli głównego przeciwnika Wolverina. Rozumiem, że ciężko było wymyślić postać, która mogłaby się mierzyć z mutatnem mającym moce regeneracji ale to kim był główny antagonista po prostu obniżyło moją ocenę. Aktorstwo jest cudowne Hugh Jackman i Patrick Stewart pokazują kunszt tego zawodu. Dla mnie jednak na ekranie najbardziej błyszczy Dafne Keen. To w jaki sposób potrafi oddać emocje za pomocą wyrazów swojej twarzy jest mistrzostwem. Przez większość filmu Laura nic nie mówi, ale widz wie jakie emocje jej towarzyszą ponieważ to jak jest zagrana zasługuje na wszelkie pochwały. Liczę na to, że spotkamy jeszcze tą młodą aktorkę w kolejnych filmach.

Kategoria R wyszła temu filmowi na dobre. Od razu powiem, że nie należę do grupy osób mówiących, że jak każdy film miałby kategorię R to byłby dobry. W tym przypadku aby pokazać pełną brutalność scen kategoria R była obowiązkowa. Film miał niski budżet jak na kino superbohaterskie. Najbardziej jest to widoczne w CGI, które jest zrealizowane na przeciętnym poziomie i jest go naprawdę niewiele. Największym podziwem niech będzie to, że za niewielki budżet oddano nam film trzymający tak wysoki poziom. W całej serii filmów o Wolverinie, Logan może być najjaśniejszym punktem – ze swoją prostą, acz angażującą historią, unikalnym klimatem i świetnymi scenami walki. Były momenty, w których czułem, że oglądam coś naprawdę wielkiego – i choć ostatecznie może i nie jest on arcydziełem, to absolutnie zasługuje na obejrzenie.


Logan - recenzja - Filmowicz