Na takie Gwiezdne Wojny czekałem. Spin – Off odcinający się od świata oryginalnej trylogii, będący surowym i pełnowartościowym filmem wojennym. Pierwszą rzeczą, którą zobaczycie w trakcie seansu to brak napisów rozpoczynających każdy poprzedni film z serii. Początek filmu to mnóstwo wątków i postaci; skaczemy z planety na planetę aby zapoznać się z każdą postacią, jak dla mnie początek jest trochę chaotyczny ponieważ widz musi przyswoić masę informacji w krótkim czasie a po tym następuje przestój w fabule i film od nowa się rozkręca. Fabuła filmu opowiada o bohaterach, którzy próbują wykraść plany gwiazdy śmierci z rąk imperium. Więcej informacji zdradziło by dużo wątków fabularnych i zaspojlerowało wam film. Gra aktorska stoi na wysokim poziomie lecz niektóre z przedstawionych scen nie mają podbudowania i trudno jest nam zżyć się z bohaterem. CGI stoi na genialnym poziomie a sceny walki to po prostu perełki. Scenografia dopracowana jest do perfekcji i ma klimat tej z oryginalnej trylogii co jak dla mnie jest strzałem w dziesiątkę. Film jest typowym kinem wojennym lecz osadzone jest w nim mnóstwo żartów, głównie serwowanych przez droida K-2SO. Powrócił również Lord Vader! Moc w filmie nie jest ukazywana jak dotychczas, zmieniła się ona w pełnoprawną religię opartą na naukach Jedi.  Łotr 1 to jedyna część Star Wars którą można obejrzeć bez wcześniejszego zapoznania się z uniwersum i nie będziemy czuć zagubienia w fabule. Film oglądałem w IMAX i efekty, które zobaczyłem przerosły moje oczekiwania.

Obsadamaxresdefault

Film oceniam na ⭐⭐⭐⭐⭐❤ ponieważ, jest w nim mnóstwo nawiązań do spuścizny Georga Lucasa, oraz za pokazanie możliwego kierunku, w którym podążać będzie seria.

Ps. Wiem, że ta recenzja jest bardzo wybiórcza lecz nie chcę zdradzać elementów fabularnych. Po świętach pojawi się recenzja ze spojlerami, która będzie oceniać pełen ciąg fabularny.

Autor : Łukasz Spich