Więcej, szybciej i bardziej absurdalnie tak można podsumować najnowszą część Strażników Galaktyki. James Gunn stworzył piękną laurkę pierwszej części oraz wywindował filmowi maksymalnie poziom absurdu i ironii jednocześnie rozwiązując kilka niezamkniętych wątków.

Cała stara obsada jest na swoim miejscu. Dołącza do niej Kurt Russell jako Ego – ojciec Petera. W ten sposób w film wkrada się mnóstwo wątków rodzinnych. Strażnicy Galaktyki mają dwa różne plany. Na jednym jest Star Lord wraz ze swoim ojcem, którzy przez większość czasu ekranowego rozmawiają a na drugim Rocket i Yondu, którzy robią kompletną rozwałkę. Przez zbliżenia na twarze i pracę kamery widoczne są emocje bohaterów, a podczas niektórych scen naprawdę można się wzruszyć. W przeciwieństwie do części pierwszej humor nie opiera się już na żartach sytuacyjnych, ale jest wpleciony w dialogi, które w pewnych momentach są wprost absurdalne, ale równocześnie bardzo trafne. Niech rekomendacją dla was będzie fakt, że gdy w filmie padał żart, wprost skręcałem się ze śmiechu.

Magia CGI jak to w większości blockbusterów otacza nas i nie mogę się  do niego doczepić – wygląda po prostu idealnie. Studio postanowiło nakręcić tą część inną kamerą co jest bezpośrednio widoczne. Na ekranie nie ma już wypranych kolorów – w prost przeciwnie. Otoczenie jest bardzo mocno nasycone barwami i co potęguje wrażenia przekazywane przez film. Soundtrack dobrany jest prześwietnie i każda piosenka idealnie wpasowuje się w klimat filmu.

Strażnicy Galaktyki Vol.2 dostarczają rozrywkę na świetnym poziomie równie dobrze jak oryginał, czasem go przebijając. Film obejrzałem w sali IMAX i jestem pewien, że jeżeli wybierzecie seans w tej technologii to zobaczycie pełen potencjał tej produkcji. Za rozbawienie mnie do łez, maksymalne wciągnięcie w fabułę, bardzo dobre oddanie emocji bohaterów i Davida Hasselhoffa wraz z pełnym kiczem lat osiemdziesiątych film zasługuje na ogromną aprobatę.

Ocena filmu ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐❤

Autor : Łukasz Spich


 

Film Obejrzałem w Kinie

Zdjęcia i zwiastuny wykorzystane w recenzjach należą do ich prawowitych właścicieli i zostały użyte wyłącznie na potrzeby tekstu zgodnie z prawem cytatu oraz fair use.