Zwierzogród czyli animacja, która zmieniła moje spojrzenie na ten gatunek filmowy. Walt Disney Animation Studios oddało nam najlepszy film roku. Przedstawienie mechanizmów i problemów istniejących w społeczeństwie – dostosowanie ich aby pasowały do fabuły było strzałem w dziesiątkę. Historia opowiada o Judy Hopps – małym króliczku mieszkającym w Szarakówku, który ma ogromne marzenie – zostać policjantką. Pomimo wielu przeciwności losu marzenie udaje się spełnić i Judy Hopps dostaje się do policji w Zwierzogrodzie. Gdy zaczyna pracę w stolicy poznaje Nicka Bajera – szczwanego lisa, który jest moją ulubioną postacią w całym filmie. Nick od samego początku traktuje Judy z góry i wyśmiewa jej rolę w policji, lecz później pomimo przeciwności charakterów udaje im się zaprzyjaźnić.Na potrzeby filmu stworzono mnóstwo bohaterów, z których każdy jest inny a widz ma ogromne pole wyboru postaci, która będzie jego ulubioną. Po zapoznaniu się z bohaterami dostajemy prawdziwy film kryminalny w formie animacji. Fabuła po prostu płynie, jest spójna i każda scena jest dopracowana do perfekcji; Ponadto nawiązanie do filmu „Ojciec Chrzestny”  i serialu „Breaking Bad” jest tak cudowne – płakałem ze śmiechu jak oglądałem.

project_image1Animacja wygląda świetnie, każdy kadr można by wieszać spokojnie na ścianie. Jakość gagów stoi na najwyższym poziomie  – scena w urzędzie komunikacji w którym pracują leniwce po prostu zwala z nóg.

project_image

Film ma mnóstwo twistów fabularnych i do samego końca nie mamy pewności kto stoi za całą intrygą. Polski dubbing jest dopracowany do perfekcji a soundtrack zagościł na bardzo długo na moim Spotify. Zwierzogród od razu podsuwa nam morał – szanujmy każdego człowieka bez względu na pochodzenie.

Disney po kiepskim początku XXI wieku nie schodzi poniżej pewnego poziomu. Jeżeli studio pójdzie w tym kierunku to możemy być świadkami prawdziwej rewolucji na rynku animacji.

Pełna Obsada     Twórcy

72fcc92cf8390d5a6f82c4a6b61f

Film oceniam na ⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐❤ bo dawno nie bawiłem się tak dobrze w kinie a już zwłaszcza w tym roku.

Z niecierpliwością czekam na kolejną część, która wnioskując po sukcesie jaki odniósł oryginał z pewnością powstanie.

Walt Disney Records 2016 | Disney 2016

Walt Disney Animation Studios : Zootopia

Autor : Łukasz Spich