Matthew McConaughey to wprost znakomity aktor, który ponownie wciela się w rolę poszukiwacza szczęścia i fortuny. Tym razem tworzy postać łysiejącego i podstarzałego Kennyego Wellsa, któremu przyśniło się, że gdzieś w dżungli czekają na niego nieodkryte pokłady złota.

https://parade.com/wp-content/uploads/2017/01/gold_4_lg-1.jpg

Wraz z wspólnikiem Michaelem Acostą wyruszają do Indonezji aby odkryć tak pożądane przez wszystkich cenne kruszce. Kenny jest bardzo zdeterminowany ponieważ jego firmie grozi bankructwo. W tropikalnej dżungli otrze się o śmierć, przeżyje załamanie nerwowe oraz złudne poczucie szczęścia, które przeminie równie szybko jak się pojawiło.

http://cdn.collider.com/wp-content/uploads/2016/08/gold-movie-matthew-mcconaughey.jpg

Jest to historia oparta na falkach aczkolwiek scenarzysta lekko podchodzi do prawdy historycznej. Na samym początku film mnie nie porwał. Widząc jednostronną narrację i przedłużane w opór sceny myślałem, że film nie będzie w stanie mnie wciągnąć. Myliłem się.

Aktorstwo jest wręcz cudowne. Matthew McConaughey po prostu wychodzi z siebie aby nadać jego postaci wiarygodności, choć reszta obsady wydaje się przez to lekko przygaszona. „Gold” ma podobny problem co „McImperium” – aktorzy grają świetnie, ale opowiadana historia schodzi jakby na dalszy plan pozostawiając niedosyt.

https://static.standard.co.uk/s3fs-public/thumbnails/image/2017/02/03/09/filmgold2017.jpg

Gold to historia o wielkich marzeniach i o tym co jesteśmy w stanie dla nich zrobić. Główny bohater poświęcił wszystko aby udowodnić światu, że jego sny były prawdziwe nawet za cenę oszukiwania samego siebie.

Morałem tego filmu jest tylko jeden : Nie wszystko złoto co się świeci.

Ocena Filmu⭐⭐⭐⭐⭐⭐

Autor : Łukasz Spich


Zdjęcia i zwiastuny wykorzystane w recenzjach należą do ich prawowitych właścicieli i zostały użyte wyłącznie na potrzeby tekstu zgodnie z prawem cytatu oraz fair use.