Kino Światowid gra wirtualnie. Wystartowała platforma MOJEeKINO.PL

Zapraszamy do wirtualnego kina na MOJEeKINO.PL i zachęcamy, by na platformie wybrać Kino Światowid w Katowicach. Zobaczycie tam najlepsze filmy i specjalnie wybrane dla was studyjne nowości. Repertuar będzie cyklicznie zmieniany i wzbogacany o spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe.

Kupując bilet do Kina Światowid w Katowicach wspieracie również pozostałe kina studyjne Silesii Film: Kino Kosmos, Kinoteatr Rialto w Katowicach, Kino Bałtyk w Raciborzu i Kino Janosik w Żywcu.

Na MOJEeKINO.PL na początek będzie można wybierać spośród blisko 60 filmów w 14 kategoriach. Znajdziemy tam filmy m.in. filmy obyczajowe, biograficzne, komedie, dramaty, kino familijne, animacje, filmy muzyczne czy dokumenty. Ilość filmów będzie systematycznie wzrastać, a repertuar – podobnie jak w kinie tradycyjnym – będzie cyklicznie zmieniany i wzbogacany o spotkania z twórcami, warsztaty, pokazy edukacyjne, a nawet festiwale filmowe – najbliższy – Wiosna Filmów – startuje już 29 maja. Część filmów wyświetlanych będzie z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Ceny biletów – od 10 zł do 18 zł – w zależności od filmu.

Kino Światowid w Katowicach, znane ze szczególnej społeczności widzów, jaka się wokół niego wytworzyła, również przygotowało swój unikatowy repertuar i filmowe polecenia.

Znajdziemy wśród nich zarówno kino arthousowe, które cenią bywalcy Światowida – np. „Biały, biały dzień” (2019) Hlynura Palmasona, nominowany do Oscara® dokument Binga Liu „Jutro albo pojutrze” (2018) czy portugalski „Towar” (2018) z Michaliną Olszańską albo prezentowaną w ramach pokazu specjalnego 22 maja „Asystentkę” (2019) Kitty Green, ale także filmowe rekomendacje wybrane z myślą o stałych bywalcach innych kin studyjnych Instytucji Filmowej Silesia Film. Miłośników tematyki górskiej, z której słynie Kinoteatr Rialto, zainteresuje z pewnością biograficzny dokument „Dreamland”(2018) poświęcony Maciejowi Berbece, a fanom Rialtowej Sceny Muzycznej Kino Światowid proponuje dokument „Kult. Film” (2019).

Widzom zainteresowanych klasyką kina – stałym bywalcom Kina Kosmos, ale i Klubu Konesera w raciborskim Kinie Bałtyk czy Klubu Filmowego w żywieckim Janosiku – Światowid przypomina biograficzny dokument o jednym z najważniejszych współczesnych reżyserów – „Michael Haneke. Zawód: reżyser” (2013) oraz niezwykły  obraz „Twarze. Plaże”(2017), w którym reżyserska ikona francuskiej Nowej Fali – Agnès Varda łączy siły z młodym francuskim artystą i razem przemierzają francuskie peryferie dokumentując ginące mikroświaty. Światowid nie zapomniał również o najmłodszych widzach – w ofercie MOJEeKINO.PL znajdziemy wiele ciekawych pozycji filmowych dla dzieci, które rekomenduje katowickie kino, w tym wszystkie zekranizowane odcinki serii „Basia”.

Kino Światowid Logo

Źródło: Kino Światowid

Cieszymy się, że wpadłeś do nas poczytać o filmach/serialach. Więcej naszych tekstów o elementach kultury audiowizualnej znajdziesz wpisując w przeglądarkę filmowicz.pl